Kayıt bilgisi

2022-2023 YILI KAYIT BİLGİLERİ


YEMEK / KAHVALTI : İlkokul sınıfları için mecburidir. Diğer sınıflarda kantin ürünlerinden ya da sıcak yemek (tabldot) seçme imkanı vardır. Bu sistemde öğrenci, daha önceden ilan edilmiş ücret üzerinden satın aldığı yiyeceği öder.

SERVİS : Servis ücretleri uzaklık ve yakınlığa göre değişir; 01.07.2022 tarihinde ilan edilir.

AÇIKLAMALAR :

   1) 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılı için belirlenen ve yukarıda gösterilen öğrenim ücretleri, gelecek eğitim öğretim yılı (2023-2024 yılı) için enflasyon oranları dikkate alınarak ve en fazla “ÜFE+TÜFE/2 + % 5” oranında artırılır.

   2) ERKEN KAYIT İNDİRİMİ ORANLARI: Sadece yukarıda belirtilen aylar için geçerlidir.

   3) Erken kayıt dönemindeki taksitle ödeme kayıtlarında, erken kayıt indiriminin uygulanabilmesi için taksitlerin kayıt yapılan aydan itibaren ödenmeye başlanması gerekir. Diğer bir ifadeyle taksit ödemesine hangi ayda başlanmışsa, o aya ait erken kayıt indirim oranı uygulanır.

   4)Taksitli ödemelerde vade tarihleri en geç ayın 18'i olacak şekilde belirlenir.

   5) VELİLERİN ÖDEMELERİNDE AKSAMA MEYDANA GELDİĞİNDE , YAPILAN TÜM İNDİRİMLER GERİ ALINIR VE İNDİRİMSİZ (ilan edilmiş) RAKAM TAHSİL EDİLİR.

   6) KARDEŞ İNDİRİMİ : Öncü Eğitim Kurumlarında olan kardeş öğrencilerde % 5 oranında indirim uygulanır. Üçüncü kardeşe %8, Dördüncü kardeşe % 10 oranında uygulanır.

   7) KIDEMLİ VELİ İNDİRİMİ : İlkokul-1 , Ortaokul-1 ve Lise-1 sınıflarına başlarken mevcut öğrenci velisine % 5 oranında indirim uygulanır. Ara sınıflarda geldiği için kıdemli veli indirimi alamayan öğrenci velisi, bir sonraki okul başlangıcında söz konusu indirimi alabilir.

   8) BAŞARI İNDİRİMİ : İLKOKUL’da : % 5, % 8 ve % 10 oranlarında; ORTAOKUL’da : % 5, % 10, %15 ve % 20 oranlarında ; LİSELER’de : % 5 ila % 50 arasında değişen oranlarda ve öğrencinin başarı puanına göre indirim uygulanır.

   9) REFERANS VELİ DESTEĞİ :Öğrenci velilerimizin referansı ile Okulumuza İLK KEZ kayıt yaptıran öğrencinin (öğrenim) kayıt ücretinin % 2’si oranında bir bedel referans olan öğrenci velisine – kayıt yılına mahsus olmak üzere- harcama desteği olarak verilir. Bu destek sadece yemek, kitap, kıyafet, gezi gibi harcama kalemleri için kullanılabilir. Referans veli desteği alabilecek durumdaki öğrenci velisinin öğrencisi Okuldan mezun olmuşsa, referans olduğu öğrenci için alabileceği %2 oranındaki destek mali durumu yeterli olmayan öğrencilere veya velinin işaret ettiği adrese, veli adına destek ya da burs olarak verilir.